Магніт неодимовий: що потрібно знати та особливості вибору

Існує безліч сфер діяльності людини, де потрібні магніти з постійним тяжінням. Для цього використовуються елементи з металу, здатні створювати магнітне поле певної сили, яке не змінюється з часом. При цьому самі джерела магнетизму не вимагають підживлення енергією, на відміну електромагнітів. Одним із найкращих варіантів таких пристроїв є магніт неодимовий.

Що потрібно знати

Як і будь-який постійний магніт, неодимовий варіант є сплавом. До нього входить залізо, бір та рідкісноземельний метал неодим. Саме останній компонент надає всій речовині його магнітні властивості.

Купуючи магниты неодим, слід знати їх особливості:

  1. Їх магнітне поле сильніше, ніж у звичайних варіантів у 10 разів, якщо порівнювати однакові за масою та розміром виробу.
  2. Показники тяжіння знижуються дуже повільно. Це процес за 100 років зменшує магнітне поле лише на 5%.
  3. Неодимові магніти можуть мати різну силу тяжіння, що відображається у класі магніту. Він у маркуванні відображається цифрами 35, 38, 40, 42, 45, 50, 52. Чим більше число, тим сильнішим буде магніт.
  4. Важливо підібрати пристрій за температурою використання. Нормальні варіанти витримують до +80 ° С і маркуються літерою N. Далі зростання йде по наростаючій від 120 ° до 250 °, і магніти отримують позначення M (Medium), H (High), SH (Super High), UH (Ultra High) та ЄП (Extra High).
  5. Форма магнітів також може бути різною. Є диски, кулі, квадрати та прямокутники, циліндри різного ступеня товщини, кільця. Є пристрої з гаками для підвішування об’єктів.

Будь-який неодимовий магніт схильний до корозії, адже основний метал у ньому залізо. Тому потрібно догляд після використання, або розміщення в умовах, з низькою вологістю та в місцях, куди не потрапляє вода.

Вибір

Купуючи магніти, потрібно одразу визначитися з варіантом використання. Саме від цього фактора залежатиме величина магніту, його форма та клас. Враховувати температуру використання нижче нуля не потрібно. Неодимові варіанти легко витримують морози до -130 ° С, не втрачаючи своїх властивостей.

Купуючи магніт варто врахувати особливості експлуатації, особливо якщо виріб поміщатиметься в різних пристроях. Часто потрібне кріплення, щоб утримати магніт. Особливо це важливо у пошуковому устаткуванні.

Підбирати магніт слід із запасом за силою тяжіння, перевіряти його можливості на відрив та зсув.